Кожного року 15 вересня відзначаємо Міжнародний День Демократії.

Міжнародний день демократії встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році. Дата приурочена до 20-ї річниці першої міжнародної конференції нових і відновлених демократій, яка відзначалася 2008 року.

Також в цей день відзначаємо День пам’яті українських журналістів. Ця пам’ятна дата встановлена у 2007 році з ініціативи Національної спілки журналістів України після жорстокого вбивства українського журналіста, засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе, викраденого і вбитого 16 вересня 2000 року. Її мета – вшанування пам’яті всіх журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки.

Професія журналіста завжди була пов’язана з ризиками. Погрози від фігурантів розслідувань, переслідування та навіть фізичне насилля… Сьогодні журналісти гинуть від рук російських окупантів. Доносячи правду світові про звірства армії рф, вони самі стають жертвами збройної агресії.

За даними Національної спілки журналістів України, від початку широкомасштабного вторгнення росіян вже загинули 72 українські та іноземні працівники ЗМІ. Із них 15 – під час безпосереднього виконання професійних обов’язків у зонах бойових дій. Ціна, яку працівники медіа платять за те, щоб донести правдиву інформацію до своєї аудиторії в Україні і до всього світу, часто є надзвичайно високою.

Українці в 1991 році зробили свій вибір на користь демократії. І з того часу відстоюємо ідеали свободи, рівності, братерства, толерантності, поваги до прав люди. В жорстокий час війни за незалежність кожен на своєму місці, ми маємо робити все можливе, щоб здобути Перемогу та продовжувати разом втілювати зміни заради утвердження України як демократичної, правової держави!

За матеріалами ДОДА.

Від admin

Залишити відповідь