Вихованці гуртків «Юні туристи-краєзнавці» та «Джура» (керівник Побіреська О.М.) комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради з 03 по 08 січня 2024 року здійснили краєзнавчу експедицію до Івано-Франківщини.

Гуртківці відвідали місто Яремче Івано-Франківської області – чарівний куточок Карпат. Гори, ліси, водоспади, гуцульська дерев’яна архітектура. Місце сили – так місцеві називають Яремче. І ця назва відповідає дійсності. Вихованці ознайомились з історією та культурою міста, відвідали природний комплекс «Скелі Довбуша».

Скелі Довбуша є неповторним витвором природи. Унікальне нагромадження кам’яних брил застигло тут з льодовикового періоду. А ще ці місця овіяні легендами та переказами, які пов’язані з іменем та боротьбою ватажка народних месників Олекси Довбуша. Саме тут діти зробили фото на честь незламного Херсона з прапором, яким зустрічали воїнів-визволителів нашого міста під час деокупації.

Також вихованці гуртків відвідали найбільший гірськолижний курорт Буковель, сподіваючись покататися на санчатах та лижах. І навіть відсутність снігу не змогла зіпсувати настрій. Діти побачили Говерлу на оглядовому майданчику (мрії здійснюються і ми обов’язково піднімемось на саму Говерлу), а також відвідали етнопарк «Гуцул Ленд», де під час екскурсії ознайомились з історією та побутом жителів Українських Карпат, відвідали контактний зоопарк, в якому в природних умовах проживають свійські та дикі тварини.

Юних туристів-краєзнавців та джур зацікавила історія краю та розвитку дитячого туризму Івано-Франківщини, представлена в музеї дитячої туристської бази «Прут» Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

І саме головне – спілкування біля вогнища, за яким сумують діти, особливо після двох років онлайн-спілкування. Діти зустрілись, змістовно провели час, згадували життя до війни і будували плани на майбутнє.

Від admin

Один коментар до “Експедиція до Івано-Франківщини”

Залишити відповідь