Вихованці гуртків комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради долучились до заходів до 90-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років. Діти емоційно сприймали заняття пам’яті, відеоматеріали про Голодомор, підготовлені Національним інститутом пам’яті, взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку».

Вихованці гуртків «Юні туристи-краєзнавці» та «Джура» (керівник Побіреська О.М.), які тимчасово перебувають у м. Києві та Київській області, 25 листопада 2023 року відвідали Національний музей Голодомору-геноциду та вшанували пам’ять загиблих українців, поклали колоски та яблука біля пам’ятника. У Залі пам’яті музею відвідали виставку «Намір», приурочену до 90-х роковин Голодомору-геноциду, де ознайомились із Книгою пам’яті жертв Голодомору, експонатами, які свідчать про винищення зерносховищ у 30-ті роки і в наш час. Виставка поєднує трагічні події Голодомору-геноциду і сучасної повномасштабної війни, коли російський агресор не полишає спроб, розпочатих 90 років тому.

Вихованці більш глибоко зрозуміли трагедію тих часів, спробувавши хліб, який разом із керівником спекли за рецептом, встановленим за свідченнями людей, що пережили часи Голодомору.

Під час Всеукраїнської акції «Запали свічку» о 16-й годині по домівках запалили свічки пам’яті як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

Від admin

Залишити відповідь